Teistmoodi IT

 Sellel nädalal vaatluse all puuetega inimeste abivahendid arvuti kasutamiseks. Alustuseks tuleb tunnistada, et vägagi mõtlema panev teema. Kuna ei endal ega kellelgi lähedastest erivajadusi ei ole, siis tuleb tunnistada, et ei olegi varasemalt väga sattunud mõtlema, et kuidas puudega inimesed tänases nutimaailmas üldse hakkama saavad. Ühest küljest seda põnevam oli lugeda loengumaterjali erinevatest erilahendustest, teisalt muretsema panev, et enamus nendest erilahendustest on vägagi kalli hinnaga. 

Kõige uudsema lahendusena tundus mulle peaga arvuti juhtimise lahendus Tracker Pro. 

Sisuliselt on tegemist tavalise hiire asendusega inimestele, kellel on limiteeritud käte liikumisvõime. Seade töötab selliselt, et monitori külge paigaldatakse kõrge resolutsiooniga kaamera, mis jälitab otsaesisele, prilliraamile või isegi nokkmütsi külge paigaldatud markerpunkti ning konverteerib pealiigutused hiire liigutusteks.  Hiire klahvide kasutamiseks on lisatud erksa värviga juhtmevabad lülitid (alternatiivina võib lülitite asemel kasutada ka Dwell Clicker tarkvara). Tracker Pro seadet on lihtne paigaldada, sest see kasutab standardseid seadmesse installitud hiire draivereid. 

Link videole kuidas paigaldada ja kasutada TrackerPro 2 seadet

Tundub hea ja mugava alternatiivina sisestuspulgale - vähem koormust peale ja kaelale. Teisalt võib arvata, et Tracker Pro seadme kasutamine vajab algul rohkem harjumist kui sisestuspulga kasutamine. Suurimaks miinuseks aga on seadme küllaltki krõbe hind (ca 1000 USD), mida ei pruugi inimestel olla välja käia. Siit ehk idee, et lisaks algatusele "Igale koolilapsele arvuti" võiks algatada ka kampaania, millega toetada erivajadusega inimesi vajalike IT seadmete soetamisel, et ka neil oleks paremad võimalused saada osa meie e-riigist!




Allikad:

  1. http://www.spectronics.com.au/product/trackerpro-2          vaadatud 30. aprill 2021
  2. https://www.ablenetinc.com/trackerpro-2/         vaadatud 30. aprill 2021


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Ajaveebid ehk blogid vs trükimeedia

Kasutatavus veebis